Opis Jeziora Miłoszewskiego
Stoki dna opadają w kierunku głęboczka zlokalizowanego w centralno-wschodniej części jeziora. Zachodni brzeg jeziora posiada łagodniejsze spady, dno w tej części jeziora jest muliste. Wschodni brzeg posiada ostrzejsze spadki głębokości zaś dno jest twardsze o charakterze piaszczystym. Północny brzeg jeziora, w którym rozpoczyna swój bieg rzeka Bolszewka, jest gęsto porośnięty trzciną. W tej części jeziora rozlokowanych jest kilka pomostów wędkarskich. Dno w tym rejonie jeziora jest częściowo porośnięte roślinnością. Południowy brzeg jeziora jest zróżnicowany zarówno pod względem kształtu linii brzegowej, gdzie ląd dużym cyplem wdziera się w misę jeziora. Południowo-wschodni brzeg posiada ostre spadki głębokości zaś południowo-zachodni brzeg posiada łagodniejsze spadki dna. W tej części jeziora występują lilie wodne.
Zbiornik ten jest stosunkowo „żyzny” , co pozwala na szybki wzrost gatunków karpiowatych, co z kolei ma pozytywny wpływ na populację ryb drapieżnych. Od kilku lat jezioro „nie widziało” rybaków, sieci itp. poprzez systematyczne zarybienia pozwoliliśmy naturze przywrócić Miłoszewskiemu jego blask, jezioro jest dyskretnie chronione przez co zminimalizowany został problem kłusownictwa.
Promujemy zasadę „ no kill” na jeziorze obowiązuje zakaz zabierania złowionych karpi, szczupak posiada górny wymiar ochronny.
Zapraszamy do Miłoszewa wędkarzy spragnionych odpoczynku nad rybnym jeziorem, w tak pięknych okolicznościach przyrody …
Data dodania: 05-02-2014, 11:40