Jezioro Miłoszewskie - zapraszamy na udane wędkowanie. Wiekie karpie, szczupaki, leszcze, liny i wiele, wiele innych gatunków ryb czekają na Ciebie.
Jezioro Miłoszewskie
 • Slider 1

  Wspaniałe połowy

  Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń złowionych pięknych linów na Jeziorze Miłoszewskim
 • Slider 1

  Zarybienia Jeziora Miłoszewskiego

  Jezioro zostało zarybione wieloma gatunkami ryb, m.in.: linem.
 • Slider 1

  Wspaniałe połowy

  W jeziorze Miłoszewskim możemy liczyć na piękne połowy szczupaków.
 • Slider 2

  Zarybienia Jeziora Miłoszewskiego

  Jezioro zostało zarybione wieloma gatunkami ryb, m.in.: węgorzem.

Puchar Pomorskiego Stowarzyszenia Karpiarzy 2013

W dniach 19 – 22 września nad jeziorem Miłoszewskim odbyły się towarzyskie zawody karpiowe o Puchar Pomorskiego Stowarzyszenia Karpiarzy. W tych kameralnych zawodach wzięło udział 52 karpiarzy. Przed rozpoczęciem zawodów odbył się poczęstunek w postaci pysznej grochówki przygotowanej przez Pizzerię Mercato ze Strzepcza. Następnie przystąpiono do losowania stanowisk podczas którego rozdano upominki w postaci okolicznościowych kubków oraz smakołyków w postaci wędzonych pstrągów przygotowanych przez wylęgarnie ryb Dąbie i dostarczonych przez niezastąpionego Marcina Jesiołowskiego. Mając na uwadze niedawno odbyte zawody „Srebrny Hak” startujący starali się wylosować stanowiska które „połowiły” w tej imprezie.

Znając systematykę zawodów karpiowych , a raczej jej brak , Ci co się cieszyli podczas losowania na koniec imprezy stwierdzili że karpie żerowały na całkiem odmiennych stanowiskach niż na zawodach które odbyły się dwa tygodnie szybciej. Najbardziej łowne okazały się stanowiska wylosowane w północnej części zbiornika usytuowane po stronie tzw. leśniczówki.
Zwyciężyła ekipa w składzie Grzegorz Roman i Tomasz Hermann łowiąc 7 karpi o łącznej wadze 88,4kg. Drugie miejsce zdobyli Łukasz Bertrand i Jacek Klamrowski łowiąc 6 karpi o wadze 49,02kg. Trzecie miejsce przypadło Mirosławowi Zblewskiemu i Andrzejowi Potracowi którzy złowili 5 karpi o wadze 44,64kg. Największą rybę złowił Dawid Cierocki o wadze 14,84kg. , ryba ta złowiona została na wędkę Karola Fopkę i wyholowana przez Dawida który łowil na sąsiednim stanowisku stąd też puchar za największą rybę słusznie należał się Dawidowi.

Poniżej wyniki pozostałych ekip.

 • Miejsce IV – Adam Szmitkowski , Karol Fopke – 27,88kg.- 2 karpie
 • Miejsce V – Marcin Mrzygłowski , Grzegorz Hallmann – 22,70kg. – 3 karpie
 • Miejsce VI – Krzysztof Gołębiewski , Daniel Plichta – 13,7kg. – 1 karp
 • Miejsce VII – Dariusz Danych , Wojciech Socha – 12,4kg. – 1 karp
 • Miejsce VIII – Tomasz Karaś , Dariusz Helios – 11,3kg – 1 karp
 • Miejsce IX – Arkadiusz Kraszewski – 10,7kg. – 1 karp
 • Miejsce X – Krzysztof Roman , Magdalena Roman – 8,3kg. – 1 karp
 • Miejsce XI – Zdzisław Sikorski , Krzysztof Sikorski – 7,90kg. – 1 karp

W sumie złowiono 29 karpi o łącznej wadze 311,78kg.
W przyszłym roku planujemy zorganizować podobną imprezę wraz z dużą pulą nagród pod nazwą Pomorskie Mistrzostwa Karpiarzy , więcej szczegółów wkrótce.

Data dodania: 07-02-2014, 09:48

CzechDutchEnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianSwedish